SAĞLIK TURİZMİ
Sağlık Turizmi
Header Resmi
Öncelikle diş tedavileri tatil ve tedaviye aynı anda olanak veren bir süreçtir.Çünkü hasta her daim hastanede gözetim altında değildir.Haftanın belli günlerinde kısa süreli uğrayarak tedavi süreci tamamlanır,kalan zamanı hasta maksimum değerlendirme şansına sahiptir.

İnsanlar günümüzde sağlık sorunlarını çözerken,yalnızca kendi  ülkelerindeki hekimleri ya da fiyatları değil;en iyi çözüm ve en iyi fiyat seçeneklerini değerlendirerek hareket ediyor.Bundan yola çıkarak;tedavi ve tatil amaçlı,şehirlerarası ya da ülkelerarası yapılan seyahatlere" Sağlık Turizmi" deniliyor.Bireylerin doğal kaynaklardan,medikal hizmetlerden, turistik tesislerden; sağlık ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayarak;sıhhatini korumak, şifa bulmak ve tedavi olmak amacıyla aldıkları hizmetlerin tamamı sağlık turizmi çatısı altında bulunuyor. Sağlık turizmi aynı zamanda hastaların ve hasta ailelerinin rahatlığını sağlamak için tıbbi seçenekler sunmayı hedefliyor.

Sağlık Turizmi; Bir ülkeden diğer ülkeye herhangi bir sebeple (bekleme süresinin uzunluğu, tedavinin ekonomikliği veya daha kaliteli sağlık hizmeti v.b.) sadece tedavi için gidilmesidir.Hastane dışında gidiş dönüş ve konaklama esnasında karşılaştığı olaylar turizm kapsamında değerlendirilmelidir. Diş sorunu yaşayan hastalarımızın en rahat ortamda konaklaması, güvenilir ve profesyonel doktorlardan tedavi alması,tedavi süresi boyunca boş zamanlarını da değişik aktivitelerle değerlendirmesi sağlık turizminin alanına girmektedir. Son yıllarda ülkemizde Özel sağlık sektöründe çok ciddi atılımlar olup, Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeyde özel hastaneler artmaya başlamıştır.Kalitede yarışabileceğimiz gibi maliyetler açısından da rahatlıkla Avrupa ile yarışacak durumdayız.Bu nedenle tedavi için ülkemizi ve şehrimizi düşünen hastalarımız çok düşük rakamlara hem tedavilerini olacak hem de tedavi süresince boş zamanlarını en mükemmel şekilde değerlendirmiş olacaklardır.

Avrupa da gelinen nokta pahalıya sağlık hizmeti almak zorunda kalan sigorta için, hemde kapsam dışı kalan hizmetlerde sigortalı için daha ucuz, ama kaliteden taviz vermeyen, bekleme süresi kısa olan sağlık hizmeti sunucularına ihtiyaç vardır. Neticede Avrupa yurtdışından ucuza sağlık hizmeti almaya aday haline gelmiştir. Kayseri'nin sanayi sektöründe ülke çapında ve ülkeler nezdinde adını duyurması hizmet sektörünün de önünü açmış,son yıllarda dünya standartları ile yarışacak potansiyele sahip hastane ve dal merkezleri açılmıştır. Eskiden olduğu gibi hastalar artık İstanbul'a,Ankara'ya veya yurtdışına Kalp ameliyatı,göz lazer tedavisi veya diş implant tedavisi için gitmeye gerek görmemektedir.Bunun nedeni hem maliyet hem de kalite yönüyle dünya standartları ile rekabet edebilecek hastanelerin açılması ve hizmet alt yapısının oluşturulmasıdır.
Biz de Mayadiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak bu alt yapıyı oluşturduğumuzu düşünüyoruz.Öncelikle Almanya,Hollanda,Danimarka,Belçika gibi gurbetçilerimizin yoğun olduğu ülkelerde,sigorta firmaları ile anlaşma yollarını arıyoruz. Oralardaki diş maliyetlerini analiz ederek,onlarla rekabet edebilecek daha uygun maliyetlerle hem tedavi hem tatil paketleri hazırlıyoruz. Hastanemizde İmplant tedavisinden estetik protez uygulamalarına, Çene cerrahisi operasyonlarından kanal tedavisi ve dolgularına kadar dişe dair tüm hizmetleri tecrübeli ekibimizle en uygun fiyatlara kaliteden taviz vermeden sunduğumuza inanıyoruz..

Sağlık turizminde asıl olan tedavidir.Diğer konaklama ve tatil imkanları tedavi süreci boyunca hastalarımızı rahat ettirebilme,boş zamanlarını değerlendirebilme adına düzenlenmiş organizasyonlardır.Hastalarımızdan öncelikli olarak istediğimiz şey bir diş kliniğinde PANORAMİK X-RAY dediğimiz diş filimini çektirip info@mayadis.com.tr adresine mail atmaları.Bu filme göre diş tedavileri hem maliyet olarak hem de süre olarak doktorlarımız tarafından değerlendirilir.Ortaya çıkan tabloya göre ister bizim paketlerimizden birini seçerek isterse kendi ayarlayacağı bir proğramla tedavi sürecini başlatmış olur.

İlimize gelen hastalarımız istenirse havaalanından rehberlerimiz tarafından alınarak ön muayene için hastanemize getirilebilmektedir.Yapılan ön muayene sonucunda size verilecek muayene planına göre kaç günlük bir tedavi verileceği belirlenir.

Maksadımız tedavi sürecinizi daha hızlı hale getirebilmek.Tedavileri biten hastalarımız havaalanına yine rehberlerimiz tarafından götürülerek tedavi süreci tamamlanır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.
Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Copyright © MayaDiş 2016   Web Tasarım_Medyatör
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)