Gülüş Tasarımı

Yüzümüzdeki en önemli makyaj güzel bir gülüştür. Estetik diş hekimliğinin bir dalı olan Gülüş Tasarımı , güzel / estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ancak dişlerinden ve dişetinden memnun olmayan hastalar için uygulamalardaki yüksek başarı oranlarıyla dikkat çeken bir uygulamadır.

Ağız ve diş problemleri denilince aklımıza; diş ağrısı, anormal renklenmeler, diş dizilimindeki çapraşıklıklar, dişeti problemleri, diş çürükleri ve ağız kokusu gibi sorunlar gelmektedir. Bu problemler insanların sosyal yaşantılarını etkilemekte, bununla birlikte öz güven eksikliğine ve toplum içinde özgürce gülmekten kaçınmaya neden olmaktadır.

Teknolojinin ilerlemesi ve yapılan profesyonel çalışmalar ağız ve diş sağlığı alanında da yeni tedavi şekillerine imkân sağlamakta, böylece diş ve dişeti rahatsızlıkları çok daha basit ve konforlu yöntemlerle giderilebilmektedir. Hastalar, estetik
diş tasarımı alanındaki taleplerine cevap bulabilmekte ve kaybettikleri özgüvenlerine geri kavuşabilmektedirler.

1
Gülüş Tasarımı (Estetik Diş Tedavisi) Nedir ve Gülüş tasarımı nasıl yapılır?
Estetik Diş Tedavisi (gülüş tasarımı ya da Hollywood gülüşü) estetiğin ve diş hekimliğinin birlikte kullanılarak ve aynı zamanda hastanın talepleri göz önünde bulundurularak en ideal gülüşü sağlamak amacıyla yapılan bir tedavilerdir. Gülüş tasarımı, görsel olarak daha güzel, düz ve beyaz dişlerle mükemmel bir gülüşe kavuşmanızı sağlayan estetik diş restorasyon uygulamalarıdır.

Gülüş tasarımında kişinin yüz şekli, ten rengi, cinsiyeti, yaşı, dudakları, dişlerinin dizilimi ve dişeti formu, ağız ve çene yapısı gibi faktörler dikkate alınır. Tedavinin amacı, size en iyi gülüşü kazandırmaktır.

Kayseri MayaDiş’te yapılacak muayene sonrasında, diş hekiminizle birlikte gülüş estetiğinde, istekleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda (beğendiğiniz bir rol model de referans alınabilir) ölçüm ve modelleme işlemleri yapılır. Bu işlemler esnasında teknolojik sistemlerden yararlanılarak dijital gülüş hesaplamaları gerçekleştirilir ve sizin için en iyi gülüş tasarımına karar verilir.

İşlemler sonrasında oluşturulan prototip modellemeler, sizin de onayınız alınarak değerlendirilir ve işlemlere başlamadan önce son şekli verilir. Tedaviye başlanmadan önce dijital ortamda sonucu görme imkânına sahip olursunuz.

Gülüş tasarımını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek için birçok işlemin bir arada uygulanması gerekebilir.
2
Gülüş Tasarımı Öncesi ve Sonrası
resimde gülüş tasarımı öncesi ve sonrası görselini görebili var. Bu görselde olduğu üzere bu işlemi yaptıranlar istediği gülümsemeye kavuşur.
3
Gülüş Tasarımı Hangi Tedavileri İçermektedir ?
Her insanın gülüş tasarımı ihtiyaçları farklı farklı olduğundan, yapılacak işlemler de buna bağlı olarak değişecektir. Kişinin talebine ve ihtiyaca göre gülüş estetiğinde aşağıdaki işlemler uygulanabilir. Bazı hastalarda bu tedavilerden yalnızca bir tanesi uygulanırken başka bir hastada istenilen sonuca ulaşabilmek için birden fazla işlem uygulanması gerekebilir. Bu işlemler aşağıdaki gibi örneklendirilebilir.

- Porselen kaplamaları (kron),
- Zirkonyum kaplama,
- Laminate veneer (yaprak porselen),
- Diş eti estetiği için gingivektomi müdahalesi,
- Dişlerin renginin koyu olması durumunda lazerle diş beyazlatma (bleaching),
- Diştaşı temizliği gerekiyorsa detartraj veya küretaj,
- Diş eti estetiği (pembe estetik),
- Dişlerde çapraşıklık olması durumunda ortodonti (diş teli) tedavisi,
- Dişler eksikse veya hiç yoksa diş implantı ve protez uygulamaları,
- Kanal ve dolgu tedavisi,
- Dudak, yüz bölgesi ve çene şekillendirmesi.
4
Gülüş Tasarımı Tedavisi Ne Kadar Sürer, Süresi var mı ?
Dijital estetik gülüş tasarımının net bir süresi yoktur, çünkü tedavi kişiden kişiye göre değişir. En güzel gülüşü elde etmek amacıyla uygulanacak olan tedaviler için bir planlama yapılır.

İşlemler bu planlama doğrultusunda ve en kısa sürede bitecek şekilde gerçekleştirilir. Gülüş estetiğinin işlem süresi yapılacak işlemlere bağlı olarak değiştiğinden ve hastaya özel olarak belirlendiğinden belli bir süre vermek doğru olmayacaktır. Bunun için muayene olarak hekiminizden kesin süreyi öğrenebilirsiniz.

5
Gülüş Tasarımının Faydaları Nelerdir ?
- Gülüş tasarımı alanında uzman bir diş hekimi, size güzel bir tebessüm sunabilir.
- Genel görünüşünüzdeki pozitif değişiklik fark edilecektir.
- Dişlerinizin yapısal özelliklerine, yaşınıza veya kalıtsal özelliklerinize bağlı olarak dişlerinizdeki aşınma ve renk solması problemleri giderilir.
- Gülümsemenin getirdiği özgüven ile kariyer gelişimi veya başarı şansını artırmak isteyen bireylerin önü açılır.
6
Tasarlanabilecek Gülüş Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?
İnsanların gülüş şekilleri farklılıklar gösterir. Bazı insanlar ciddi, bazı insanlar sempatik, bazı insanlar ise çekici bir gülüşe sahip olmak isteyebilir. Gülüş tasarımı uzmanlarımız bu farklılıkları göz önünde bulundurarak size en iyi yakışan ve güzel gösteren estetiği planlayacaklardır.
7
Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?
Düzenli diş hekimi kontrolleri ve yeterli bir ağız-diş bakımıyla, gülüş tasarımı ile elde etmiş olduğunuz mükemmel gülüşünüzü ömür boyu kalıcı hale getirebilirsiniz.
8
Gülüş Tasarımı Fiyatı (Maliyeti) Nedir?
Gülüş tasarımı fiyatı yapılacak işlemlere bağlı olarak değiştiğinden ve yapılacak işlemler hastaya özel olarak belirlendiğinden belli bir fiyat vermek mümkün değildir. Kayseri MayaDiş hastanesinde yaptıracağınız muayene sonucunda diş hekiminiz size yapılacak işlemler ve fiyat hakkında bilgi verecektir.