Diş Beyazlatma

Kalıcı, doğal ve inci gibi beyaz dişlere  sahip olmak, estetik açıdan güzel görünmek  ve gülmek herkesin hayalidir. Buna bağlı olarak beyazlatma işlemleri son derece önemli hale gelmiş ve uzman diş hekimleri tarafından sıklıkla yapılan diş bakımlarından biri haline gelmiştir.

1
Diş beyazlatma nedir, (Bleaching ne demek?)
Diş beyazlatma (bleaching), diş minesindeki gözeneklerin beyazlatma jelleri, mavi ışık ve lazer teknolojileri ile temizlenmesi ve parlatılması işlemidir. 2
Diş beyazlatma kaç yaşında yapılır?
18 yaşını doldurmuş herkese diş beyazlatma yöntemleri uygulanır.
3
Sararan dişler beyazlar mı?
Evet, sararmış dişler yeniden beyazlatılabilir. 
4
Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?
Office Bleaching : Klinikte doktor kontrolünde uygulanan beyazlatma işlemidir.

Home Bleaching : Hastalarımızın, hekim tarafından hazırlanan ve dişler üzerine gelen şeffaf plakların içine yine hekiminin önerisi doğrultusunda kullanacağı beyazlatma jelleri ile evde uygulayabileceği beyazlatma sistemleridir.

5
Bleaching güvenli mi, dişlere zararı var mı?
Bilimsel araştırmalar, %10’luk beyazlatma solüsyonu kullanımının zararsız olduğunu göstermiştir. Bu anlamda, diş minesi üzerinde yapısal ve fiziki işlem yapılmasına karşın bir problem gözlenmemiştir.
6
Diş Beyazlatma (Bleaching) İşlemi Nasıl Yapılır?

Bleaching beyazlatma sağlayan WHO (Dünya Sağlık Örgütü) onaylı bir takım jellerin diş minesine uygulanması ile doğal diş renginden daha açık ve beyaz bir renk elde edilmesidir.

Bleaching diş temizliği ile karıştırılabilmektedir. Diş temizliği sadece diş yüzeyindeki çay, kahve, sigara gibi boyayıcı maddelerin neden olduğu lekeleri uzaklaştırırken; beyazlatmada doğal diş rengi açılmakta, dişler mevcut renginden daha beyaz bir renge kavuşmaktadır.

Diş beyazlatma dişin yapısına sarı renk veren pigmentlerin ortamdan uzaklaştırılarak dişin daha beyaz görünmesini sağlamaktır.

İşlem ne kadar sürer? Bu işlem yaklaşık 45-60 dakika arasında sürmektedir. Bu süre sonunda dişleriniz 3-4 ton renk değişimine uğrayacaktır.

 7
Tüm hastalara beyazlatma işlemi yapılır mı?
Diş ve diş sağlığı problemi olmayan her hastaya tedavi uygulanabilir.
8
Dişler tüm hastalar için aynı oranda mı beyazlar?
Diş beyazlatma tedavisi tüm hastalar için farklılık göstermektedir. Bu durum hastanın diş yapısına ve rengine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.